Wspomnienia, które zostaną z Tobą na dobre!

Sfotografuj to, co chcesz zapamiętać…

Fotografia rodzinna dokumentująca Wasze życie i zachowana w rodzinnym albumie to historia o Was i Waszych bliskich, która pozwoli przez długie lata przeżywać momenty, które chcecie zapamiętać i dzięki którym wspólne opowieści nabiorą więcej życia…

 

Fotografia rodzinna stała się w ostatnim czasie bardzo popularna. Zdjęcia zawsze pięknych i szczęśliwych rodzin w cudownie wysprzątanych domach przewijają się przez nasze tablice w mediach społecznościowych oraz magazynach. A przecież życie to jeden wielki chaos, szczególnie kiedy w domu są małe lub trochę starsze dzieci. Czy mimo to ich dzieciństwo nie jest warte zapamiętania i uwiecznienia w rodzinnych albumach? Oczywiście, że jest!

Co Wy pamiętacie ze swojego dzieciństwa? Czy są to Wasze wspomnienia czy może relacje Waszych bliskich na temat tego, co się wydarzyło, jak się wtedy zachowaliście i co czuliście? Co może sprawić, że zapamiętamy więcej?

O ważnych, zmieniających życie momentach pamiętamy. Narodziny, ślub, przeprowadzka, pierwsza szkoła lub praca. Czy pamiętacie, jak się wtedy czuliście, co robiliście lub z kim? Pewnie tak. Te chwile żyją w rozmowach, anegdotach lub na zdjęciach.

A co z tymi, które są pomiędzy? Takimi, które tworzą nasz codzienny świat, sprawiają, że życie idzie do przodu, zmieniamy się my i zmienia się nasze otoczenie? Czy one nie są warte uwagi i wspomnień? Według mnie nawet BARDZIEJ.

Bez problemu wracamy w pamięci do domu rodzinnego, po którym nawet dzisiaj moglibyśmy chodzić z zamkniętymi oczami, bo tak długo w nim mieszkaliśmy.  Z sentymentem przypominamy sobie gesty babci, słowa rodziców, zapachy miejsc, które znaliśmy w dzieciństwie i młodości. Dopiero z  czasem dociera do nas ich znaczenie, to jak nas ukształtowały. Wiele byśmy dali aby móc wrócić do tamtych momentów.  I pewnie wiele, aby móc je pokazać naszym dzieciom, a potem wnukom. Choć może nie myślimy o tym dzisiaj, ale tak będzie. Czasu jednak nie cofniemy.

Jako rodzice chcemy by nasze dzieci miały wspaniałe dzieciństwo, by czuły się bezpiecznie i cudownie. Kreujemy ich świat i trochę też ich spojrzenie na niego. Robimy to na różne sposoby. Każdy z nas ma swój styl, temperament, nawyki. Każdy jest inny, ale każdy z nich jest dobry. Bo własny 😀

I każdy jest wart zapamiętania!

Pozwólmy naszym dzieciom zachować jak najwięcej z ich dzieciństwa.

Nie tylko uśmiechy i laurki, ale także zdarte kolana, patenty na krojenie cebuli bez płaczu, porysowane ściany, bałagan i chaos. Pierwsze próby gotowania, wbijania gwoździ, zabawy z psem i rybkami, ciekawość świata. A nawet sposób, w jaki oglądają telewizję lub jakie emocje towarzyszą im przy zwykłych planszówkach.

 

Pokazujmy, jakimi byliśmy rodzicami. Jak wytrwale każdego dnia robiliśmy te wszystkie potrzebne, ale nudne rzeczy, by one miały cudowne dzieciństwo. Jeśli na zdjęciach pokażemy swoja codzienność, oni będą mogli wrócić do niej w każdej chwili. Kiedy wejdą w okres buntu nastoletniego, będziemy mogli pokazać im, że nie zawsze byliśmy tacy sztywni i niereformowalni, bo od pierwszych ich dni z nami potrafiliśmy robić wiele, by zobaczyć ich uśmiech, usłyszeć „kocham Cię”. Sprawić, by czuli, że są w dobrych rękach.

A gdy sami staną się rodzicami będą mieli fantastyczną ściągę, jak wygląda prawdziwe życie, bo obrazki znane z gazet lub Internetu z prawdziwym życiem niewiele mają wspólnego. Choć i na to my sami się często nabieramy.

Po prostu twórzmy wspomnienia i zachowujmy je na przyszłość.

Po więcej inspiracji zapraszam do galerii

 2 odpowiedzi na “Wspomnienia, które zostaną z Tobą na dobre!”

  1. Aga pisze:

    Ja, dzięki Ani mam wspaniałą fotograficzną pamiątkę z wakacji. I dzięki niej ja też jestem na zdjęciach – chociaż raz stałam po drugiej stronie obiektywu 🙂 I nawet teraz mogę wspominać te wakacje patrząc na wiszące na ścianie zdjęcia całej naszej rodziny. I nie musieliśmy ustawiać się do zdjęć 😉 Ania dyskretnie podglądała nas i łapała dla nas te zwykłe – bezcenne chwile. Dziękuję Aniu :* Polecam usługi fotograficzne Ani wszystkim, którzy wybierają się na wakacje w okolice Trójmiasta – przywieźcie sobie taką pamiątkę znad morza 🙂 Dla nas jest bezcenna. Stała się baaardzo ważna i … ale o tym może innym razem. Dziękuję Aniu :*

  2. Anna Lemke pisze:

    Dzięki Aga za te słowa 🙂
    Ściskam mocno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *